TISKOVÁ ZPRÁVA: Veganští aktivisté úkaží realitu velkochovů, ale nabídnou také alternativu

 Brno, 11. 10. 2021 – V pondělí 11. října se v 11 hodin dopoledne aktivisté z Kolektivu pro zvířata (KPZ) sejdou na brněnském Náměstí Svobody, aby formou happeningu s názvem „Od krutosti k soucitu“ ukázali veřejnosti, jak to vypadá v českých velkochovech, ale také nabídli alternativu k výrobkům pocházejícím ze zvířat. „V jednom stánku, který bude reprezentovat krutost poběží záběry tzv. hospodářských zvířat z českých velkochovů. V druhém stánku veřejnosti nabídneme rostlinné ochutnávky a vše spojené s rostlinnou stravou. Tento stánek bude reprezentovat soucit a ukáže, že vše začíná u spotřebitelského chování každého z nás,“ říká členka KPZ, Anna Kupcová. Happening se bude odehrávat v čase 11:00–18:00 hod. 

Kromě informačních materiálů, rostlinných ochutnávek nebo promítání z velkochovů budou aktivisté také komunikovat s kolemjdoucími a šířit osvětu v oblasti práv zvířat a veganství. „Samotný happening bude zajímavý i vizuální stránkou. Připravili jsme si i dobrý grafický vizuál, který veřejnosti jasně ukáže o co tady jde. Našich devět metrů záboru nebude moct minout nikdo na Svoboďáku,“ dodává Kupcová. Tento happening má přivést veřejnost k zamyšlení, zda průmyslové využívání zvířat je nadále obhajitelné, když existují chutné a zdravé veganské alternativy.

Kolektiv pro zvířata (KPZ) je spolek odmítající současné pojetí zvířat. Aktivity kolektivu jsou celoroční a zahrnují veřejná promítání a petiční stánky, stejně jako organizaci rozsáhlejších událostí, zejména festivalu VeganFest, či tematických demonstrací a happeningů.

Událost na Facebooku: www.facebook.com/events/908595756757942

Kontakt:

Anna Kupcová, členka Kolektivu pro zvířata, 775 338 066, info@kolektivprozvirata.cz

Scroll to top