O nás

Historie původní aktivistické skupiny Kolektiv pro zvířata sahá až do roku 2009. Tehdy se jednalo o volné sdružením lidí, kteří odmítali současné pojetí zvířat, druhovou nadřazenost a z ní vyplývající zneužívaní zvířat pro lidské rozmary. Avšak v roce 2018 jsme se rozhodli přerůst v oficiální organizaci Kolektiv pro zvířata z.s., a tak se posouváme dále a efektivněji bojujeme za práva těch, kteří nemohou mluvit.

Naše činnost vychází z přesvědčení, že život každého zvířete má jedinečnou hodnotu sám o sobě, z přesvědčení, že každý cítící tvor má právo na svobodný život. Svými aktivitami se snažíme změnit to, jak jsou zvířata lidmi vnímána. Chceme změnit zastaralé vnímání zvířat jako komodit, jako věcí, které nám slouží k užitku a které pouze využíváme. Chceme v lidech probudit uvědomění, že zvířata jsou živé, cítící bytosti, které mají svá přirozená práva.

Kolektiv pro zvířata

Aktivity kolektivu jsou celoroční a zahrnují veřejná promítání a petiční stánky, stejně jako organizaci rozsáhlejších událostí, zejména festivalu VeganFest a tematických demonstrací a happeningů.

LIDÉ V KPZ

Náš tým tvoří zapálení dobrovolníci a dobrovolnice. Všichni lidé, které vidíte, s KPZ pracují nebo spolupracují aktivně více než jeden rok.

Jakub Maceja

Koordinator VeganFestu, Koordinator sociálních sítí, Produkce a kamera v seriálu Síla soucitu, člen výboru

Kristýna Dobšínská

Žurnalistika, e-shop, veganské ochutnávky

?

Specialista/ka PPC reklam

Martin Štrunc

VeganFest, produkce Síla soucitu, aktivismus všeho druhu

Lucie Landsmanová

Administrativní podpora, Veganské ochutnávky

?

Grafik/čka

Jan Fuksa

Režisér Síly soucitu, videospoty

Lukáš Novosad

Support grafik, support web coder, skladník, VeganFestTV

Veronika Chlupová

Člen výboru, Veganské ochutnávky

Katrin Vorreiter

Veganské ochutnávky

?

Copywriter/ka

Karolína Lačíková

Účetnictví, aktivismus všeho druhu

?

Web kodér/ka, programátor/ka