TZ: Vegané se vrací v druhé sérii Síly soucitu

15. 1. 2024 – Brněnská nezisková organizace Kolektiv pro zvířata uvádí druhou řadu českého dokumentárního cyklu Síla soucitu o veganském způsobu života. V osmidílném cyklu, který je zcela zdarma, se představí zakladatelky azylů pro zachráněná hospodářská zvířata, profesionální sportovci v oblasti MMA nebo Karate, případně veganský bodybuilder nebo lékař.

„Projekt Síla Soucitu má za cíl ukázat široké veřejnosti, že veganství není životní styl pro úzkou skupinu lidí nebo moderní trend mladé generace, ale že veganem nebo vegankou může být opravdu každý,“ říká Jakub Maceja z KPZ, který se stará o produkci.

Dokument ukazuje několik různých lidí, kteří se rozhodli vyřadit ze svého jídelníčku živočišné produkty. V jednotlivých epizodách se dozvíme jejich motivaci a cestu k veganství i to, jak žijí a jak jim tato cesta změnila život. Jaké je starat se o desítky zachráněných zvířat? Jaký názor má na živočišnou stravu lékař? A lze dělat (nejen) bojový sport na vysoké úrovni bez konzumace masa? Krátce diváci uvidí i exkluzivní záběry z českých velkochovů, které nejsou jinde ke zhlédnutí.

“Setkání se všemi protagonisty bylo velmi inspirativní. Jsou to rozmanití a zajímavé lidé, stejně tak jejich životy. Myslím si, že setkání s nimi, byť skrze dokument, může zbořit mnoho předsudků a mýtů, které o veganech a veganství kolují,” říká režisér Jan Fuksa.

Veganství je způsob života, jehož snahou je v co největší možné a praktikovatelné míře vyloučit všechny formy využívaní zvířat a krutosti páchané na zvířatech kvůli jídlu, oblečení nebo jakémukoli jinému účelu. Vegané a veganky tedy nekonzumují živočišné potraviny (jako maso, mléko a mléčné produkty, vejce aj.).

Projekt vznikl v produkci brněnské organizace Kolektiv pro zvířata z.s., která se zabývá osvětou v oblasti veganství, práv zvířat a ekologie. Pořádá největší přednáškový festival o ochraně zvířat VeganFest, věnuje se projektu Nedělej rozdíly,  nebo pořádá veřejné veganské ochutnávky. 

Playlist seriálu: druhaserie.silasoucitu.cz

Web: www.silasoucitu.cz

Kontakty: info@kolektivprozvirata.cz

Jakub Maceja, produkce: 737 681 108

Kolektiv pro zvířata, z.s.

www.kolektivprozvirata.czwww.facebook/kolektivprozvirata

Scroll to top