TISKOVÁ ZPRÁVA: Brněnský VeganFest opět ukáže, jak žít zdravě a eticky

Brněnský VeganFest opět ukáže, jak žít zdravě a eticky

Brno, 14. 3. 2024 ‒ Již jedenáctý ročník největšího českého festivalu o veganství s názvem VeganFest, který se koná od 16. do 24. března 2024, opět ukáže veřejnosti, že veganský životní styl je nejen ohleduplný vůči zvířatům a životnímu prostředí, ale je i zdravý a jednoduše praktikovatelný. Festival je jako vždy pro všechny zdarma.

„Brněnský VeganFest je největší edukační festival o vztahu ke zvířatům a o veganství v České republice. Nejen přednášky, ale i workshopy jsou určeny jak pro laickou i odbornou veřejnost, tak pro stále rostoucí veganskou komunitu. Na své si přijdou i milovníci dobrého jídla,“ říká člen pořádajícího Kolektivu pro zvířata Martin Štrunc.

Program VeganFestu je rozdělený na víkendové bloky přednášek a doprovodný program v pracovní dny. Víkendový program bude letos poprvé probíhat i v brněnském Co.Labs. Ve všední dny se návštěvníci mohou těšit na doprovodné akce jako například workshop o tom, jak se stát zdravým vegabem či workshop výroby domácí vegan drogerie. Kompletní program je uveden na stránkách festivalu www.veganfest.cz/program.

Témata přednášek i doprovodného programu reflektují přesah veganství do všech aspektů lidského života. Letos se může široká veřejnost těšit na přednášky z řad lékařů či výživových poradců, stejně jako na debatu veganských sportovců, workshopy aktivistů nebo na veganský společenský večer.

Na VeganFestu bude samozřejmě možné i ochutnat různé druhy veganského jídla; nebudou zde chybět ani benefiční stánky s materiály věnující se veganství, ochraně zvířat nebo ekologii.

Festival VeganFest je pro návštěvníky zcela zdarma a je postaven na čistě dobrovolnické bázi. Lidé ze spolku Kolektiv pro zvířata z.s., kteří jej pořádají, se již několik let ve svém volném čase zabývají propagací veganského životního stylu společně s osvětou týkající se ochrany zvířat.

Kontakt:

Martin Štrunc, člen Kolektivu pro zvířata, tel. 608 995 550

Jakub Maceja, člen Kolektivu pro zvířata, tel. 737 681 108

info@kolektivprozvirata.cz

www.kolektivprozvirata.cz

Odkazy:

https://www.facebook.com/events/775305134408532
Scroll to top