TISKOVÁ ZPRÁVA: Brněnský VeganFest opět ukáže, jak žít zdravě a eticky

Brněnský VeganFest opět ukáže, jak žít zdravě a eticky

Brno, 7. 3. 2023 ‒ Jubilejní desátý ročník největšího českého festivalu o veganství s názvem VeganFest, který se koná od 11. do 19. března 2023, opět ukáže veřejnosti, že veganský životní styl je nejen ohleduplný vůči zvířatům a životnímu prostředí, ale je i zdravý a jednoduše praktikovatelný. Festival je jako vždy pro všechny zdarma.

„Brněnský VeganFest je největší edukační festival o vztahu ke zvířatům a o veganství v České republice. Nejen přednášky, ale i workshopy jsou určeny jak pro laickou i odbornou veřejnost, tak pro stále rostoucí veganskou komunitu. Na své si přijdou i milovníci dobrého jídla, říká člen pořádajícího Kolektivu pro zvířata Martin Štrunc.

Program VeganFestu je rozdělený na víkendové bloky přednášek a doprovodný program v pracovní dny. Víkendový program bude letos poprvé probíhat i v brněnském divadle Husa na provázku. Ve všední dny se návštěvníci mohou těšit na doprovodné akce jako například veganský rodičovský workshop, workshop vaření beze zbytku či workshop výroby domácí vegan drogerie. Kompletní program je uveden na stránkách festivalu www.veganfest.cz/program.

Témata přednášek i doprovodného programu reflektují přesah veganství do všech aspektů lidského života. Letos se může široká veřejnost těšit na přednášky z řad lékařů či výživových poradců, stejně jako na debatu o budoucnosti vegan gastra, workshopy aktivistů nebo na veganský společenský večer.

Na VeganFestu bude samozřejmě možné i ochutnat různé druhy veganského jídla; nebudou zde chybět ani benefiční stánky s materiály věnující se veganství, ochraně zvířat nebo ekologii.

Festival VeganFest je pro návštěvníky zcela zdarma a je postaven na čistě dobrovolnické bázi. Lidé ze spolku Kolektiv pro zvířata z.s., kteří jej pořádají, se již několik let ve svém volném čase zabývají propagací veganského životního stylu společně s osvětou týkající se ochrany zvířat.

Kontakt:

Martin Štrunc, člen Kolektivu pro zvířata, tel. 608 995 550

Jakub Maceja, člen Kolektivu pro zvířata, tel. 737 681 108

info@kolektivprozvirata.cz

www.kolektivprozvirata.cz

Odkazy:

Facebook: www.facebook.com/events/5536526866440522

Web: www.veganfest.cz

Scroll to top