TISKOVÁ ZPRÁVA: Na smrt 62 miliard zvířat upozorní smuteční průvod, který projde centrem Brna

Brno – Na zbytečnou smrt 62 miliard zvířat upozorní smuteční průvod, který projde v úterý 2. října centrem Brna.

Aktivisté chtějí formou smutečního průvodu za mrtvá zvířata připomenout fakt, že stále mnoho lidí je ochotno dát si svůj oběd i za cenu smrti nebo utrpení živého tvora. „Smutečním průvodem chceme lidem připomenout skutečnou cenu masa, mléka a vajec, každoročně zemře na světě asi 62 miliard zvířat, přitom vodní tvorové nejsou započítáni“ říká Anna Kupcová, jedna ze členek Kolektivu pro zvířata, který událost pořádá. „Tyto bytosti umírají bez povšimnutí, mnohdy v těžkých útrapách a většinou zcela zbytečně. Jen málokdo se nad tím dnes pozastaví. Přitom každý ztracený život je pro nás tragédií, pokud jde o člověka nebo pár druhů zvířat, které jsme si vybrali jako své domácí mazlíčky.“

„Jsme vychováváni v morální schizofrenii, která nás učí vnímat jedna zvířata jako cítící bytosti a jiná zvířata jako majetek, zboží, komodity, jejichž jedinou hodnotou je jejich užitek pro člověka. Milujeme psy a kočky jako členy své rodiny, ale nad osudy prasat a kuřat se vůbec nepozastavíme. My chceme pietním aktem dát najevo, že nám zbytečná smrt zvířat rozhodně není lhostejná, a snažíme se ukazovat, že rostlinná strava je v současné době snadno dostupnou, chutnou a plnohodnotnou alternativou.“, dodává Anna Kupcová z KPZ.

Většina lidí je schopna pochopit zármutek nad smrtí domácího mazlíčka, ale smrt zvířat ve velkochovech takto nevnímají. Přitom mezi nimi není rozdíl, všechna zvířata cítí bolest a strach.

Smuteční průvod se koná při příležitosti Světového dne hospodářských zvířat. Začíná v 17:00 na náměstí Svobody. Pouť za zesnulá zvířata, která se koná již pátým rokem, bude z náměstí pokračovat přes Masarykovu, Josefskou, Kobližnou, Joštovu a Českou ulici.

Kolektiv pro zvířata upozorňuje na problematiku práv zvířat od roku 2009, mimo jiné formou happeningů a informačních akcí, snaží se o osvětu týkající se rostlinné stravy a pořádá festival VeganFest, v rámci kterého probíhají přednášky, ukázky veganského vaření a koncerty.

FB událost: https://www.facebook.com/events/1527804764032637/

Informace o Světovém dni hospodářských zvířat: http://sdhz.cz

Kontakty:

Anna Kupcová , 775 338 066
info@kolektivprozvirata.cz

Scroll to top