Brněnský VeganFest opět ukáže, jak žít zdravě a eticky

Brno ‒ Devátý ročník největšího festivalu o veganství VeganFest, který se koná od 14. do 22. března 2020, opět ukáže veřejnosti, že veganský životní styl je nejen ohleduplný vůči zvířatům a životnímu prostředí, ale je i zdravý a jednoduše praktikovatelný. 

“Brněnský VeganFest je největší edukační festival o vztahu ke zvířatům a o veganství v České republice. Nejen přednášky, ale i workshopy jsou určeny jak pro laickou i odbornou veřejnost, tak pro stále rostoucí veganskou komunitu. Na své si přijdou i milovníci dobrého jídla,“ říká členka pořádajícího Kolektivu pro zvířata Anna Kupcová.   

Program VeganFestu je rozdělený na víkendové bloky přednášek a doprovodný program v pracovní dny. Víkendový program bude letos poprvé probíhat v konferenčních sálech Veřejného ochránce práv, poblíž Obilního trhu. Ve všední dny se návštěvníci mohou těšit na doprovodné akce i na dalších místech jako Forky’s, Kabinet Múz či Skleněná louka. Témata přednášek i doprovodného programu reflektují přesah veganství do všech aspektů lidského života. Letos se můžete těšit na přednášky z řad lékařů či výživových poradců, stejně jako na debatu sportovců nebo na přednášku ze světa oděvního průmyslu.  

Součástí doprovodného programu jsou workshopy vaření či výroby kosmetiky, ale také program pro děti či Veganský společenský večer, kam návštěvníci mohou přinést doma připravené rostlinná jídla, která pak společně ochutnávají a sdílí kromě receptů také svoje zkušenosti s veganským stylem života. 

Na VeganFestu bude samozřejmě možné i ochutnat různé druhy veganského jídla; nebudou zde chybět ani benefiční stánky s oblečením a materiály věnující se veganství, ochraně zvířat nebo ekologii. 

Festival VeganFest je pro návštěvníky zcela zdarma a je postaven na čistě dobrovolnické bázi. Lidé ze spolku Kolektiv pro zvířata z.s., kteří jej pořádají, se již několik let ve svém volném čase zabývají propagací veganského životního stylu společně s osvětou týkající se ochrany zvířat. 

Detailní program letošního ročníku naleznete na webových stránkách www.veganfest.cz

Kontakty na  spoluorganizátory festivalu:

Anna Kupcová, tel. 775 338 066

Martin Štrunc, tel. 608 995 550

info@kolektivprozvirata.cz

www.kolektivprozvirata.cz

Facebooková událost: https://www.facebook.com/events/2494517813958596/

Scroll to top