Síla soucitu

Za zvířaty, lidmi a jejich příběhy: Tvůrci Síly soucitu o natáčení druhé série

Na hlavním nádraží v Brně, pod zářícím letním sluncem roku 2021, stojí dvě postavy – Jan Fuksa a Jakub Maceja, tvůrci seriálu Síla soucitu. Před sebou mají cestu do Prahy, kde je čeká natáčení prvního dílu druhé série Síly soucitu, tentokrát s MMA zápasnicí Magdalenou Šormovou. Zavazadla jsou plná filmové techniky, objektivy připravené zachytit každý detail a atmosféra nabitá očekáváním.

Aktuálně je léto 2023 a celá série se dokončuje. “Nespěchali jsme na to, natočili jsme, co nám přišlo vhodné, a pak jsme se podle dosavadního výsledku rozhodovali, koho oslovíme dál. Chtěli jsme dosáhnout pestré a dynamické atmosféry seriálu,” dodává Jan Fuksa.

Během dvou let natáčení se tvůrci ponořili do různých prostředí, včetně azylů Ponto, Domov pro zvířata a Babetčina Hájenka. Výlety do nemocnice Motol, kde se setkali s MUDr. Hurychem, nebo do ateliéru za výtvarníkem a sportovcem Tomášem Prchalem, představovaly další hluboké zážitky. A samozřejmě nemohly chybět osobnosti jako karatista Vladimir Futák, Jan Müller či řezbář Lubomír Kuča.

“Vzhledem k počtu zhlédnutí u první sérky věříme, že se nám povedlo dost pozitivním směrem ovlivnit pohled na veganství u spousty lidí. Produkce Kolektivu pro zvířata sponzorovala epizody převážně na mainstreamové publikum. U paní doktorky Dymáčkové jsme mířili například na lékařské prostředí, u azylů na milovníky domácích mazlíčků,” říká Maceja.

Dodává také: “Co mi přijde super na první sérii je, že jsme na dvou platformách dokázali získat přes 600 000 zhlédnutí vlastním přičiněním. Samozřejmě by to nešlo bez finanční podpory lidí, ta se doufám povede i tentokrát a dostaneme si i na vyšší čísla než minule.” 

Podle statistik byl u první série nejúspěšnější díl s Vendy Jandorovou z Azylové farmy Jarikhanda. “Farma je neustalý boj. Nejen o zvířata, ale také o pozornost dárců, brigádníků a podporovatelů. A myslím, že v tom nám naše epizoda Síly soucitu pomohla fakt hodně. Když teda pominu stalkery a otravný chlapy, kterým vůbec nešlo o pomoc na farmě,” dodává a směje se Vendy Jandorová.

Kromě obecné popularizace veganství by byli autoři také rádi, kdyby seriál pomohl v propagaci azylovým farmám získat nové dobrovolníky a dárce. “Spousta azylů dělá, co může pro zvířata, ale často pokulhává právě v oblasti PR. A ono je to celkem logický, že člověk, co se vyzná ve zvířatech, nemusí být nutně fanda nových trendů, sociálních sítí a podobně,” říká jeden z tvůrců seriálu Jan Fuksa a dodává: “V tom doufám trochu těm azylovkám pomůžeme.”

Samotná série vyjde na podzim 2023 a měla by mít sedm dílů, které budou mít průměrně po dvaceti minutách. Propagaci seriálu můžete finančně podpořit na serveru Darujme.cz.

Scroll to top